שיקום הפה בנתניה

שיקום הפה

תחום שמטרתו להחזיר למערכת הלעיסה מראה ותפקוד תקינים .

כתרים וגשרים:

* אם שן אחת נפגמת בצורה קלה בשכבה הראשונה של השן אמייל או בשכבה השניה דנטין אפשר לבצע שחזור בשן זו ואז להחזיר מתאר , צורה ותפקוד תקינים .
* ברגע שהנזק יותר עמוק או איבוד חומר שן בצורה יותר רצינית אז יש צורך בהתערבות יותר עמוקה כגון טיפול שורש מבנה וכתר כדי להחזיר את הצורה והתפקוד
* במצבים מסוימים שיש חסר שיניים וקים בשיניים הסמוכות גם צורך בטיפולי שורש אז מוצע גשר כדי להחזיר מתאר ותפקוד לאזור..

במידה ולסת מחוסרת שיניים אופציות טיפול הם:

1. תותבת נשלפת.

2. תותבת נשלפת על גבי שתלים.

3. תותבת מוברגת על גבי שתלים.

4. שיקום עם כתרי חרסינה מודבקים על גבי שתלים .

שיקום הפה בנתניה

שיקום הפה הוא תחום רחב ביותר הכולל מגוון טיפולים, כשבין היתר מדובר לדוגמה בניתוחי לסת, שחזורי שיניים, השתלות שיניים, סידור עצמות ורקמת הלחיים, שיקום כללי של הפה הנכנס לתמונה אחרי השתלות שיניים,
התקנה של מבנים שונים כמו כתרים או גשרים זמניים ועוד. שיקום הפה בנתניה הוא תחום מבוקש ביותר, הן על רקע הזדקנות האוכלוסייה והן באופן כללי על רקע קצב הגידול הטבעי המרשים של האוכלוסייה בעיר, העומד על שלושה אחוזים.

מהי המטרה של שיקום פה?

שיקום פה הוא תהליך מורכב שמטרתו היא – להשיב למערכת הלעיסה את התפקוד ואת המראה שאבדו לה. כך לדוגמה אם מדובר בילד שנפל ושבר שן קדמית, השיקום יתמקד בתיקון השן או החלפתה בכתר קבוע למשל, כאשר השאיפה תהיה ליצירת דמיון רב ככל האפשר בין השן המלאכותית לשיניים של המטופל מבחינת צורה, טקסטורה וגוון.

בדיוק באותו האופן אם מדובר באדם מבוגר שאיבד את שיניו כתוצאה  ממחלת חניכיים כרונית, גם במקרה הזה השאיפה תהיה להשיב עטרה ליושנה על ידי התקנת שיניים חדשות באופן קבוע או זמני (מערכת קבועה או נשלפת), על מנת למנוע פגיעה ממושכת בכושר הלעיסה.

הסכנה הטמונה בדחיית הטיפולים

רבים לא מודעים לקשר שבין נזקים בשיניים לבין הבריאות הכללית של המטופל. נכון להיום אחד הגורמים המרכזיים המובילים לתת תזונה בקשישים הוא קושי בלעיסה על רקע בעיות שיניים. לרוע המזל, קשישים רבים בוחרים שלא לגשת לטיפולי שיקום הפה בנתניה מסיבות כאלו ואחרות ובכך חושפים את עצמם למגוון בעיות בריאותיות. בראש ובראשונה מדובר על אובדן בלתי רצוני של משקל, דיכאון, פגיעה במערכת החיסונית, הפרעות עיכול ועוד.

גם בקרב ילדים ומתבגרים ישנה סכנה בדחיית הטיפולים, הקשורה בין היתר לדימוי העצמי של הילד, לרמת הביטחון העצמי שלו ומעמדו בקבוצת השווים. לאור כל זאת, בכל מקרה של נזקים בשיניים, או בכל מקרה שבו קיים חשד לכך שישנו צורך בטיפולים של שיקום הפה בנתניה, מומלץ לפנות למרפאת מומחים על מנת לבחון את המצב לעומק.

מה הם הגורמים לדחיית טיפולים בשדה שיקום הפה?

ישנו מגוון רחב של גורמים בגינם אנשים הזקוקים לטיפולים בתחום שיקום הפה נמנעים מלגשת לטיפול. כך לדוגמה קרוב לעשרה אחוזים מתושבי נתניה הם בני 75 ומעלה, כאשר רבים מהם כלל לא מודעים לכך שבעיר פועלות מרפאות מקצועיות המעניקות טיפולים בתחום שיקום הפה. בנוסף לכך, תושבים רבים לא מודעים לכך שבעשורים האחרונים חלו שיפורים רבים בשדה שיקום הפה בנתניה וכי כבר לא צריך להרחיק לכת או למשכן את הבית כדי ליהנות מטיפול איכותי בגבולות העיר.

בנוסף, ישנם הורים רבים המאמינים כי כל עוד הילד שנפגע נמצא בתהליך גדילה, אין טעם לגשת לקבלת טיפול בתחום שיקום הפה. אי לכך, ילדים רבים ממתינים במשך שנים עד לקבלת טיפול הולם, כשבעצם ניתן לשקם את הפה בכל גיל שהוא. למעשה בכל הקשור לתחום שיקום הפה, ככל שהטיפול ניתן מוקדם יותר, כך הסיכוי לשיפור גבוה יותר בהתאם ועל כך נאמר: "יפה שעה אחת קודם".

שיקום הפה בנתניה במרפאת השיניים של ד"ר בסול

אם אתם זקוקים לטיפולי שיקום הפה בנתניה, הרשו לנו להזמין אתכם לפגישת ייעוץ במרפאת השיניים של ד"ר בסול לואי, הפועלת בעיר כבר למעלה משני עשורים. המרפאה של ד"ר בסול היא מהמרפאות הוותיקות והמובילות באזור השרון ופועלים בה רופאים מקצועיים ומנוסים המעניקים קשת רחבה של טיפולים בתחום שיקום הפה. לפרטים נוספים, התקשרו לקביעת פגישת ייעוץ בטלפון מספר 09-8842234

  הדפסת הדף